Ahoj všichni :)

Píšu s dobrou náladou jako už dlouho ne. Úsměv se mě drží už pěkných pár hodin a doufám, že mi vydrží nejméně jednou tolik. Neví, jestli je to způsobené událostmi dnešního dne nebo tím, že už se jen jednou vyspím a letím do teplých krajů. Ono tedy ne, že by ten náš kraj teplý nebyl. :D Krásných 25 stupňů se na teploměru ukazuje už pěkných pár dní. Ale abych se vůbec dostala k tomu, co se celý týden dělo.. Vezmu to letem světem a kdyby vás něco třeba zaujalo, můžu vám to osobně dopodrobna dovyprávět. :D

-neděle-

Z obyčejného konce týdne se stal láskoden aneb Valentýn. Já vím.. americký komerční svátek (který vlastně vůbec není americký).. když si lidi chtějí vyznávat lásku, ať to dělají každý den.. svobodní mívají depky.. No kdoví co ještě. Jenže..

Už loni jsem pochopila, že za tou vší komercí se přeci jen skrývá něco pěkného. Možná si někteří z vás vzpomínají, jak jsem tu psala o valentýnském balíčku od babi, ve kterém bylo tričko s Eiffelovkou a přání, ve kterém vzpomínala, jak je za mě ráda a že jsem jí milým společníkem do rodiny.

Ani letos na mě nezapomněla a už hned jak jsem vstala, za dveřmi jsem našla srdíčko s čokoládou. Letos u nás na valentýna totiž byla a tak žádný balíček posílat nemusela. No můžu vám říct, že mi to vykouzlilo úsměv na rtech a o tom by to asi mělo celé být. Víte, já jsem prostě sama a takové vyznání jednou za čas je pro mě dost cenné ačkoli není od milujícího muže. A o tom pro mě tenhle svátek je, já si ho užila.

No.

Ranní srdce bylo ale jen začátek. Odpoledne se totiž stalo něco, co bych ani za milion let nečekala a co mě vážně, ale VÁŽNĚ dostalo! Adam přišel domů s pugetem a ten byl pro mě!!! Adam-kytka-pro mě-cože! K tomu další čokoládové srdce a měla jsem na krajíčku. No co, že mi pořád nedal výplatu, kytka mi na chvíli zavřela pusu.

Završením byla výborná večeře s celou rodinnou (mámu dětí bych tam teda mít nemusela, ale nejsem konfliktní typ takže budiž) a šla jsem spát s vážně hezkým pocitem, že to nebyla jen tak obyčejná neděle a i přes všechny ty negativní komentáře světa mám ten den ráda. :)

IMG_1179[1]

-pondělí-

Hola, hola .. škola volá. Mám pondělí ráda, protože v pondělí je škola. Divné, ale je to tak. Nemělo se stát nic nenormálního, ale stalo se. Nádrž mého auta byla už v hodně červených čísel a tak byl čas jez hned z rána natankovat. Abych měla dost času, vyrazila jsem si o půl hodiny dříve než normálně a radši bych byla ve škole dřív než později. Na benzínce pusto prázdno, benzín byl za 5 minut v autě a já mohla jet. Jedu, jedu..

Jedu vlastně asi tak 5 minut a najednou vím, že je něco špatně. A když jedete po rychlostní silnici 100 km/h v prostředním pruhu a je něco špatně, není to legrace. Nebyl čas ztrácet čas, viděla jsem odbočku a řekla si, že musím hned zastavit, i kdyby to nic nebylo a já jen zbytečně panikařila. Mamka mi vždycky říkala, že mám hlavně poslouchat auto a ono si samo řekne, když je něco špatně.

Vlastně jsem si byla tak nějak jistá, že jsem asi píchla. Sice nikde na silnici nic neleželo, jelo se dobře, ale asi se to stát mohlo. No kdybych píchla. Já měla pneumatiku na maděru!!!!

12745996_1021257974578287_4791310426377390183_n

Volám babi, ta mi to nebrala. Na počtvrté hovor konečně přijala a já jí mohla vylíčit, jak jsem to zaparkovala 5 minut od domu a prázdnou pneumatikou. Sedla do auta a byla u mě coby dup. Nic moc jsme nevymyslely a tak mě alespoň odvezla do školy s tím, že někomu zavolá ať pneumatiku vymění a po škole mě přijede vyzvednout. Naštěstí mám ve škole kolem sebe skvělé lidi a kamarádka mi nabídla, že mě domů odveze, ať si babi nemusí zajíždět.

Nakonec jsme se dohodly, že si dáme sraz u mého odstaveného auta, že tak zrovna bude pneuservis a já si auto pak rovnou odvezu. Jenže co čert nechtěl, někdo ztratil takový ten speciální klíč na jednu z matic a tím pádem jsme s tím nemohli hnout. Takže mě babi vyhodila doma, já se postarala o děti a ona jela mezitím do VW koupit tu divnou věc, aby o další 2 hodiny později bylo kolo konečně vyměněné. 4 hodiny odpoledne. :D

A protože nám pár dní předtím u VW oznámili, že musíme před vrácením auta vyměnit přední gumy a teď byla v háji i jedna zadní, rozhodla se babi koupit rovnou všechny nové a já odjela v 6 večer z pneuservisu v novém obutí. Když se daří.. No však to znáte.

Důležitý je, že jsem nakonec dostala pochvalu, že jsem správně zareagovala a při takové rychlosti nezmatkovala a nepoškodila ráfek. (Teď to asi vypadá, že se strašně vychvaluju, ale asi to tak i bude. Přijít o ráfek, tak mi asi babi urazí obě uši, i kdybych za to nemohla sebevíc. :D)

-úterý-

Je čas prodat dům v Allenu a tak se musíme zbavit všech věcí, které tam zůstaly. To by jste v životě nevěřili, kolik tak bylo krámů. Propadly jsme totálnímu zoufalství a téměř se slzami v očích to začaly s babi dávat dohromady. Adam samozřejmě žádná péče a kdyby nebylo nás, tak ten dům nikdy neprodá. Já bych mu jednu vrazila fakt že jo. :D

12715532_1021881747849243_5050128557913929753_n

-středa-

Poprvé řídím své budoucí auto. Tedy vlastně to, které mi o pár dní později bude říkat pane. Ford Expedition EL. Budeme mít s babičkou totiž stejné a tak jsem si to na tom jejím mohla vyzkoušet. Počáteční obavy rychle ustoupily a já se kupodivu cítila celkem dobře. Jen je divný pocit být najednou skoro největší na silnici, když jste předtím byli těmi nejmenšími. :D Byla jsem ale ráda, že jsem dostala tu důvěru a ona mi svého mazlíka svěřila dřív, než bylo vůbec potřeba. :)

-čtvrtek-

Potíme krev aneb trávíme další den v Allenu. Zatlačuji slzy zoufalství a kromě trička ždímám i poslední síly, které mé tělo uchovává. Nepředstavitelné množství věcí, které ležely 12 let na půdě, dětské kočárky, židličky, hopsátka, houpátka, kolébky. Tisíc hraček, tisíc skleniček a statisíce hovadin. Nikdy, NIKDY nebudu doma schraňovat nepořebnosti! Tohle mi dalo pořádnou lekci a jsem ráda, že už je to za námi.

IMG_1169[1]

 

Večer jsem vyklidila všechny věci z Jetty a bylo mi hodně smutno. Úplně stejně jako když jsem odjížděla do Ameriky nebo když jsme se stěhovali. Já vím, že je to jen auto, ale pro mě to bylo první auto v životě, se kterým jsem toho zažila opravdu hodně moc. Nějak to na mě dolehlo a bylo to prostě zvláště nostalgické.

-pátek-

Ráno dáváme Jettu na čistění a vracíme se do Allenu stěhovat. Už to není tak hrozné, všechno jsme předtím daly dohromady a teď už jen přijely stěhováci a naložily všechno na nálkaďák a čus bus. Můžu s čistým svědomím říct, že jsem na tom baráku nechala ruce. Nejen za celý ten rok, ale hlavně teď. To byla panečku škola života, pro kterou jsem do Ameriky ani náhodou nepřijela. Ale maminčina holčička to prostě nevzdá!!!!!!!

IMG_1174[1]

-sobota-

Vracíme Jettu. Poslední kilometr, poslední fotka a je pryč. Už to zdaleka tak nebolelo jako v ten čtvrtek. Teď už mi pane říká jiné vozítko. Dostala jsem klíče a k nim auto plné všemožných čudlíků, které budu zpracovávat minimálně do svého odjezdu. Už jen přijít na to, jak nastavit teplotu, abych se během cesty domů  nestala grilovaným kuřetem byl oříšek. :D

Ale teď už jsem si tam nastěhovala i své věci a cítím se tam můžu říct dobře. Krém na ruce, kapesníčky, voňavka, cédéčka.. No co víc potřebuji? A když jsem přišla na to, jak připojit přes BT i telefon, nemohla jsem být šťastnější. Vítej doma.. jaké mu dáme jméno?! Jetta byla prostě holčička Jetta, ale tomuhle nemůžu pořád říkat Expedition.. to bych si přelámala jazyk. Možná třeba Expo.. :D :D

2015-FORD-EXPEDITION_SKV_9313

Plus se na nás přijel dnes podívat děda a když zjistil, že vlastně „za chvíli“ odlétám domů, oznámil, že příští prázdniny /2017/ zaplatí dětem a babi výlet do Prahy, abychom se mohli vidět! Jupíjééé!

A abych nezapomněla! Dostala jsem výplatu! Třikrát hurá! Mohla jsem tak tedy odpoledne vzít své nové autíčko a vyrazit trošku po nákupech. Ach anoo!

IMG_1178[1]

Teď by zákonitě měla přijít -neděle-, ale tu já ještě nemám! Tu máte jen vy! Jedno vám ale dopředu povím. Budu balit a snad taky konečně zavolám domu, abych zjistila, jak se jim tam daří. Budu se vám snažit před odletem ještě sepsat pár slov a vyhlásit, kdo že to správně uhádl kam se chystám!

Mějte se hezky a užijte si zbytek víkendu! Z Texasu posílá pozdravy vaše houdička :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *