Ahoj všichni :)

Tak jak jsem slíbila, našla jsem si v Arizoně chvilku, abych napsala alespoň jeden článek o zbytku dovolené. Že mám tu chvilku je sice fajn, ale že jí mám jen díky tomu, že mě déšť odehnal od bazénu už tak moc fajn není. No co už. Jdu psát. :)

Zastávku během cruise jsou většinou na pár hodin, maximálně jeden den. Není tam moc času objevovat krásy navštívených destinací do hloubky, a proto jsme si letos řekly, že to vezmeme na pohodu.

IMG_1295

St. Catalina Island

Už to ráno co jsme zakotvili na St. Catalina Island jsme si nejprve došly v klidu na snídani a ještě relaxovaly ve vířivce. Exkurzi jsme si žádnou neobjednaly a tak nebylo kam spěchat. Navíc je Avalon poměrně dost malé městěčko a Vinc (toho už znáte z minulého článku) nám sdělil, že za hodinku ho v klidu projdeme tam a zpět.

IMG_1312

 

IMG_1374

Po vířivce jsme si tedy sbalily pár nezbytností a nechaly se převést menší kocábkou na pobřeží.  Sluníčko už v tu dobu pěkně hřálo a my měly radost, že se konečně ohřejeme. Co vám budu povídat. Po jedná promenádě jsme došly až na konec a následně i zpět. Na konci promenády byla malá oblázková pláž, které byla částečně pokrytá i pískem a tam jsme se usídlily. A já jsem si poprvé v životě smočila nohy v Tichém oceánu.

IMG_1325

Bylo i tak krásně. Byl to takový ten první okamžik, kdy jsem si uvědomila, že jsme s kamarádkami v Californii! No nezní to senzačně?! Vždycky jsem snila o dovolené s kamarádkami, ale nikdy jsem nepřemýšlela kde by to mělo být, na jak dlouho ani kdo by to měl vlastně být. Teď jsem kolem sebe najednou měla dvě úžasný holky, které jsem dohromady znala méně jak týden a i přes to byly (a jsou) senzační parťačky a nevím, co bych měla měnit, aby to bylo ještě dokonalejší.

IMG_1517

Cestou zpět na loď jsme se stavily na Mojito. OK. Lákaly nás na super levný Mojito pro cruise turisty a místo toho jsme dostaly něco, co vidělo Mojito jen z vlaku a navíc celá úroveň místního podniku byla tak nějak pochybná. Rychle jsme to do sebe koply a radši uháněly na loď.

Měly jsme jí jako z praku. :D

IMG_1383

Tedy jen já a Káťa, Al Capone Domína zůstala jen na vodě a nejspíš udělala nejlépe. Zbytek kotvení na St. Catalina už jsme strávily jen na lodi dobrým obědem a opalováním. Vážně nebylo moc co vidět a objevovat, nicméně mi celé městečko připomínalo spíš Řecko a tak jsem se na chvíli vrátila na evropské pobřeží. :)

Mexico

Fuj. První dojem popsaný jedním slovem. Po vylodění jsem si připadala jako ve vojenské základně a nebýt pár stánků se suvenýry pro turisty, těžko bych věřila, že jsme v nějakém turistickém „centru“. Tentokrát jsme si koupily i výlet a tak trochu se děsily, co nás vlastně čeká. Popravdě ani jedna z nás nevěděla, co jsme si to vlastně objednaly za exkurzi. :D

IMG_1442

Autobus s námi vyjel kamsi do centra města a náš názor na věc se nezměnil. Pořád nás to tak nějak děsilo a že bych tedy byla nějak nadšená? To se říct nedalo.

Situaci naštěstí zachraňoval náš průvodce, který byl víc než skvělý. Sympaťák!

IMG_1513

Jely jsme asi 45 minu, když jsme zastavily u nějaké na první pohled dost pochybné restaurace. Tam bych jako samostatná jednotka v životě nezastavila, ale budiž. O pár chvil jsem se maličko zastyděla. Člověk hned nesmí soudit jen podle prvního pohledu. Z restaurace se nakonec vyklubalo dechberoucí místo, na kterém bych nejradši udělala stovky a stovky fotek. Takový výhled jsem snad nikdy v životě neviděla.

IMG_1419

Dostaly jsme slibovanou Margaritu (silnou jako tři dohromady), seděly, kochaly se výhledem a byly tak spokojené. Musela jsem vážně v duchu omlouvat za to, jak jsme tento výlet na začátku odsoudila k zániku a přitom.. nádhera.

IMG_1451

Cestou do přístavu jsme zastavily na vyhlídce. Není vyhlídka jako vyhlídka, protože tohle bylo jako pohled pro Bohy. Taková modrá nádhera! Sice jsme tak stavěli jen pro pořízení pár fotek, ale i tak si myslím, že to stálo za to.

IMG_1486

Poslední zastávkou byl nějaká dům, který měl snad dříve patřit Al Caponemu a celé mafii, ale popravdě jsem se po té Margaritě moc na výklad nesoustředila. Na závěr jsem ještě přihodila vtípek, který moje dvě kamarádky složil k zemi, nicméně zbytek skupiny (zvláště postarší dámy) si o mně musely myslet své. Ups. Pak už se to se mnu táhlo až do konce pobytu. :D

IMG_1468

Nakonec se den v Mexiku vydařil a všechny jsme byly spokojené.

Těžko bych loni věřila, že se někdy podívám do Mexika. A teď jsem tam byla dokonce 2x. Člověk opravdu nikdy neví, co se mu postaví do cesty a ačkoli to jsou většinou překážky, někdy to mohou být fantastické věci, o kterých nikdy ani nesnil.

IMG_1470

A to byl teprve čtvrtek. Můj největší sen měl přijít až o den později. O tom zase v dalším článku, tentokrát z LA!

Z Arizony posílá pozdravy vaše houdička :))

3 thoughts on “Na skok do Mexica.

  1. Tak to vypadá krásně! A co ten vtípek, nechceš ho napsat? :-D mě by to zajímalo. :_D

  2. Ahoj, máš super články :)
    Také začínám psát o cestování, protože to miluju,
    jako mnoho z nás jak vidím ♥
    Super článek jen tak dále !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *