Ahoj všichni :)

Pamatuju si přesně ten den, bylo to někdy v květnu 2015, kdy jsem se probudila a hlavou se mi honily ty myšlenky, které by tam vůbec být neměly. Co vůbec dělám v USA?! Co mám z toho, že jsem nějaká východňácká chůva?!

Co si budeme namlouvat, tyhle kdy občas prostě přijdou a je jen na každém z nás, aby s nimi nějak bojoval. A já jsem si řekla, že potřebuju najít nějaký cíl. Něco, k čemu se upnu a půjdu si za tím a bude mě to motivovat v USA zůstat. Teď už zase vím, že je spoustu jiných věcí, které mě k tomu motivují, ale ten den to bylo jinak.

A najednou jsem to měla v hlavě. „Pojedu do LA a vyfotím se na chodníku slávy s hvězdou Jennifer Aniston.“ Neměl to být životní cíl, byl to JEN sen. A proč zrovna Jenn? Miluju seriál Přátele a díky vzpomínkám se k němu váže mnohem víc než jen to, že se na něj koukám. Celý ten příběh je pro mě srdcová záležitost a Jennifer k tomu patří. Jsem realista, takže mi bylo jasné, že ji osobně nikdy nepotkám, a tak jsem se jí chtěla přiblížit alespoň takhle.

Chápu, jestli se tohle zdá někomu jako hloupost, však každý má své vlastní sny a mým bylo právě tohle. A ano, přišel i názor: „Posedávat někde na chodníku, to je teda sen.“ Lepší mít pitomý sen, než žádný. :)

No ale teď už k tomu důležitému!! Já v tom LA nakonec vážně byla aneb naše cruise pokračuje. :)

IMG_1601

Pátek

Ráno jsme s naší velkou lodí dorazili zpátky do přístavu na Long Beach v LA. Čekal nás ještě celý víkend v tomhle městě a já se nemohla dočkat. Vždyť.. no však víte, ten sen. Pamatuju si, jak mi bylo těžko a smutno, když jsem se loni s Káťou hned po cruise musela rozloučit a o to víc jsme se těšila tomu, že letos to bude jinak.

Vzaly jsme si Uber a vyrazily směr naše doupátko někde poblíž Hollywood Hills, kde už na nás čekala čtvrtá členka týmu, Lucka (kamarádka holek ze San Francisca). Seznámily jsme se a mohlo se začít řešit co a jak dál. Do našeho domečku jsme měly check in  až ve 3 odpoledne a tak jsme se do té doby musely někde uvelebit a začít shánět auto. Ponaučení pro příště: nenechávat shánění auta během oskarového víkendu na poslední chvíli.

Googlovaly jsme, obvolávaly a nic. Pusto prázdno, pro nás žádné auto. Asi po dvou hodinách jsme se rozhodly vyrazit na místo, které jsme pomocí Yelpu objevily, ale na telefonu nám to nikdo nebral. Nebylo to tak daleko a my už úplně zoufalé dorazily na místo, které půjčovnu aut připomínalo asi jako.. no nic. Celé to bylo takové pochybné. Nakonec jsme se zeptaly, jestli o nějaké půjčovně v okolí nevědí a to byl klíčový moment. Oni sami sice půjčovna nebyli, ale dali nám kontakt na jednu malou půjčovnu v okolí, kde by to auto pro nás snad i mohli mít!!!

Auto bylo avšak příběh pokračuje. Konečně jsme si myslely, že máme vyhráno, když Kátě odmítli vzít kreditku, kvůli nějakému problému v bance. A každá z nás ostatních měla něco, kvůli čemu jsme to auto na sebe nemohly nechat napsat. Takže nás čekala cesta do banky, zeptat se na problém, zjistit že problém vlastně vyřešit nejde a vymyslet to jinak. Světe div se, po dalších 3 hodinách byla auto naše. Párty-holčičí-supercool-balící auto. Není auto jako auto a náš Fiat toho byl důkazem. Jestli se chlapi po něčem otáčejí, tak je to Fiat 500 plný holek z česka. :D

IMG_1603

Poté, co jsme se daly po tom vysilujícím boji s autopůjčovnou dohromady, vyrazily jsme do Beverly Hills. Což zní teď zpětně snad ještě víc skvěle, než jak to znělo, když jsme tam doopravdy jely.

Všechno to bylo tak strašně nereálné. Nějak jsem si nemohla uvědomit, že se to doopravdy děje. Zapózovat si před tím krásným nápisem bylo jako pohádka. Bože!! Beverly Hills!

IMG_1548

Od nápisu jsme šly procházkou k Rodeo Drive, kterou můžete znát asi nejlépe z filmu Pretty Woman. Je to úplně jiný svět a já si byla více jak 100% jistá, že tam nepatřím. Ačkoli jsme míjely obchody jako Hermes, Gucci, Dior, ani na chvíli jsem nezatoužila do nějakého takového obchodu jít. Tenhle svět je pro ty, co do něj patří a mě osobně vážně nemrzí, že já to nejsem. Už jen tam fakt, že se tam jako holka z rumburského paneláku procházím byl pro mě velkým zadostiučiněním. :)))

Viděly jsme toho spousty. Hotel, kde Julie a Richardem, spousty luxusních aut, bodyguardů, palem a dalších věcí, co k tomu životu v Beverly Hills patří. Určitě na to nikdy nezapomenu. :)

IMG_1549

Venku už se začalo ochlazovat a my se rozhodly jet domů na véču předtím než vyrazíme na Walk of Fame. Čínská polívka mi snad nikdy nechutnala líp. :D Pak už jsme se jen trošku přioblékly a byl čas zase vyrazit. Už jsem byla tak blízko!

Jelikož jsem byla jediná, kdo chtěl vidět konkrétní hvězdu, nechaly jsme se Uberem dovést na adresu, kde měla být. Už jsem byla úúplně blizoučko!

Hvězda nikde. Koukám pod nohy a nic. Jedna, dvě, pět, deset hvězd a žádná z nich není ta, kterou hledám. Tak googluju a prý pár metrů doprava. Jdu doprava a stejně nic. Míjím Starbucks, mám chuť na kafe, ale hvězda je přednější. Koukám, koukám.

A najednou tam byla.

IMG_1610

Chtělo se mi smát a chtělo se mi brečet. „Teď se lidi koukejte, že nic není nemožné!“ Koukala jsem na ni jak na svatý obrázek. Dřepla jsem si na zem, usmála se do foťáku a v ten okamžik se mi splnil sen.

Potom jsme si sedly do Starbucksu a čekaly na Jamese – vysvětlovat, jak jsme k němu přišly by bylo táááák složité, že to nepotřebujete vědět. Prostě kamarád z LA.

IMG_1623

Společně jsme se pak vydali jako parta směr Dolby Theatre, kde se dva dny poté měli předávat Oscaři. Chápete, jaké je to štěstí tam zrovna v tuhle chvíli být?! Oscar jsem, Oscar tam, červený koberec, tisíc kamer a 4 holky z česka. To jsme byly my! Zážitek neskutečný a nevím, jestli jsem víc rozdýchávala tu Jenn nebo Oscary.

IMG_1839

Ten den jsme přišly domů brzo a na nějaké objevování nočního života LA neměly ani pomyšlení. Usnula jsem během minuty, vlastně ani nevím jak, ale vím, že jsem byla neskutečně šťastná! Našla jsem přeci svojí hvězdu.

IMG_1624

Tohle byl jen začátek víkendu, na který nikdy nezapomenu. Myslela jsem si, že to zvládnu napsat v jednom, ale.. nene. Pokračování příště. :)

Z Texasu s láskou vaše houdička :*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *