Ahoj všichni :)

Už je to zase nějaký ten pátek co jsem nic nenapsala. Asi to tak mělo být, protože jsem alespoň nasbírala zážitky na to, abych mohla psát teď.

Vraťme se do pondělí minulého týdne.

Na první pohled úplně běžný den. Na druhý pohled den, kdy mi vlasy zešedivěly minimálně o tři odstíny. Děti byly prostě na zabití a nepomáhalo nic! Napomínání, prosení, tresty. Byly na své divoké vlně a já jsem měla chuť vzít krabičku antidepresiv a rozdělit ji pěkně na tři díly, pro mě a ty dva ďábly, a byl by klid. :D

Nicméně jsem přežila, přežily i ony a druhý den už bylo všechno zase o něco růžovější. Dny plynou poměrně rychle a mně se nechce věřit, že už je měsíc prázdnin za námi. Už jen dva. :D

V středu mě čekalo překvapení v podobě naší babi. V půl páté ráno nasedla v Coloradu do auta, aby mohla v 7 večer zaklepat na naše dveře.

Už mě ani nepřekvapuje, že se v téhle rodině mění plány z minuty na minutu. Úplně původně měly jet děti s Adamem na baseballový turnaj na 4 dny a já měla mít volno a jet s Alešem na road trip. Z tohoto plánu sešlo a já měla jet se všemi na baseball a pracovat. No a pak nakonec přijela babi, že to bere za mě a já mám vážně volno. Dokonce to nazvali vacation (dovolená). Hip hip hurá.

IMG_4396

Téměř okamžitě jsem si chtěla zabalit kufr a někam vyrazit. Koupil last minute letenku a být pryč! To jsem já.

Můj plán byl zmařen téměř v bodě nula, kdy mi bylo oznámeno, že vacation znamená zůstat doma a hlídat psi. Aha. Hip hip hurá podruhé.

Smířila jsem se s osudem, zabalila rodinu a zůstala poprvé v tomhle obřím sídle sama. Psi se počítat nedají, protože ty naše dvě umazlený pittbulky by mě moc neochránily a naše sotva chodící tlusťoučký buldočí štěně zrovna tak. :D

Nicméně jsem si řekla, že je potřeba si to užít a tak jsem zahájila svou psychickou očistu samotou a tím, co mám nejradši.

Prvně jsem si všude uklidila.

Pak nakrájela meloun.

A uvelebila se venku u bazénku.

O tři dny později by jste mě našli na tom samém místě.

Ba ne, ještě jsem si zašla do kina na nový film The Shallows s Blake Lively (doporučuji), cvičila a dojela si pro sushi. Rozmazlovala se.

IMG_4440

V neděli, poslední den samoty, jsem po dlouhé době zašla na náš au pair meeting. Tentokrát jsme si mohly půjčit kánoe nebo paddle boardy, takže jsem ani moc neváhala a potvrdila účast. Z toho dne se nakonec vyklubal jeden z těch nejhezčích za poslední měsíce.

Na druhou stranu se vám musím k něčemu přiznat nebo se svěřit. Udělala jsem něco, kvůli čemu jsem se později cítila provinile a sobecky, ale díky čemu jsem si ten den užila tak, jak jsem si ho užila.

Měla jsem domluvený odvoz od naší koordinátorky s tím, že s námi pojedou ještě další tři slečny. Jedna z turecka, co přijela dva dny předtím a dvě kolumbijky, které přijely před dvěma týdny. Asi chápete, že s těmi jsem angličtinu moc procvičovat nemohla a v tu chvíli mě to neskutečně trápilo a štvalo mě to. Prostě jsem chtěla mluvit.

Na meetingu se sešla parta asi 20 lidí a hned na začátku se všichni vzájemně představili a něco málo o sobě řekli. Do oka mi téměř okamžitě padly tři holky z Jihoafrické republiky. Díky tomu, že angličtina je jejich mateřským jazykem, s mluvením nebyl problém. No a tak jsem si řekla, že se musím chopit příležitosti a začít se s nimi bavit.

IMG_4429

O hodiny později jsme spolu popíjely pivo, půjčily si nafukovací kruhy, paddle boardy a bavily se jako staré známe. Do party mě vzaly úplně okamžitě a co víc, později mi ještě děkovaly za to, že jsem s nimi byla! Navíc jsem se skvěle rozmluvila a holky říkaly, že mám super angličtinu. Jéééééj!

K tomu všemu jsem se s nimi bavila o cestě domů a kde bydlíme a s tou jednou slečnou jsme zjistily, že bydlíme jen dva bloky od sebe! Takže jsem se domů svezla s nimi v autě a bylo mi hej. Jen to svědomí, že jsem si na kolumbijky ani nevzpomněla a vyměnila je z minuty na minutu, mě tížilo. Snad to není velký hřích.

IMG_4430

Pak už se mi vrátila rodina a začal kolotoč vybalování, praní, uklízení.. klasika.

Tenhle týden jsem s dětmi začala chodit do knihovny. Vlastně já tam ani chodit nemusím, jen je tam odvezu a až si řeknou, zase je vyzvednu. Normální doba pobytu v knihovně jsou pro ně 3 hodiny! A to mi minule psaly zprávu, jestli bych jim tam nemohla dovést nějaké jídlo, že by tam zůstaly ještě déle. Tím, jaký mají pro čtení zápal u mě hodně stouply. Zase to jsou moje zlatíčka.

IMG_4428

Taky už jsem si domluvila další volno a 11. července bych měla vyrazit na výlet. Ještě ale nemám letenku, tak se nechci předčasně radovat. Uvidíme. :)

No a úplně na závěr zpráva pro ty, co můj blog čtou už dlouho. Pamatujete, jak jsem loni v červnu psala o své bazénové lásce, která skončila úplným fiaskem?! Tak ON mi teď napsal!!! Po roce už se asi přestal bát a zase mě zval do bazénu. Jenže jak je ten osud zamotaný, tentokrát mě to nechává úplně chladnou.

IMG_4442

A to by bylo pro dnešek všechno. Snad se vám článek líbil i s fotkami, které se pro vás snažím fotit, když nemám čas tolik psát. Jo a abych nezapomněla. Babi mě vzala tenhle týden do kina na film Central Inteligence, kde hraje můj oblíbenec The Rock a já celou dobu brečela smíchy!! Takže pokud máte chuť se zasmát, je to ten správný film. Tím neříkám, že je to film hodný Oskara, ale účel který měl pro mě splnil. :)

Mějte se krásně! Pozdravy z Texasu posílá vaše houdička :))

FB On my way to USA

Instagram

Snapchat houdicka_v

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *